Yavru Kedilerin Süt Annesi Bir Köpek

 Yavru Kedilerin Süt Annesi Bir Köpek
Okunuyor Yavru Kedilerin Süt Annesi Bir Köpek

Türkiye’de yaşayan Ukraynalı bir aile, çöp konteyneri yanında bulduğu yeni doğmuş 3 kedi yavrusunu eve getirip keçi sütüyle beslemeye çalıştı. Aile, 5 yaşındaki hiç doğum yapmamış köpeklerinin süt verdiğini görünce şaşkına döndü. Yavru kediler köpeğin anne şefkatinden memnun.

Antalya’nın Kemer ilçesine 4 yıl önce yerleşen Alexsandra Balan – Sergey Popolitov çifti 8 yaşındaki İvan ve 5 yaşındaki Gavril isimli çocukları ile Türkiye’ye gelir gelmez sahiplendikleri Flaya isimli Golden Retriever cinsi köpekleriyle yaşıyordu.

İHA’nın haberine göre geçtiğimiz günlerde mahallede akşam yürüyüşüne çıkan çift, yavru kedi miyavlamalarını duyunca kaynağını aramaya başladı ve çöp konteynerlerinin yanında 1-2 haftalık 5 kedi yavrusu gördü. Sürekli miyavlayan kedilerin terk edilmiş olduklarına emin olamayan çift, yavruların durumunu izlemeye aldı. Bir süre anne kedi görünmeyince yavruları alıp eve getiren çift, arkadaşlarının uyarısı üzerine yavruları geri götürdü. Daha sonra ortaya çıkan anne kedi, yavrulardan ikisini alarak gitti ve geri dönmedi. Anne kedi götürdüğü iki yavruyu da sonradan terk ederek kayıplara karışırken bu yavruları, kedisi yeni doğum yapmış bir vatandaşın sahiplendiği öğrenildi.

Geride kalan 3 yavrunun çaresiz kalması üzerine onları evlerine götüren Alexandra-Sergey çifti, anne sütüne yakın olması için çevreden keçi sütü bularak biberonla beslemeye başladı. 2-3 gün sonra yavruların, biberonla süt içmediklerini, tok olduklarını fark eden Alexandra ve Sergey, yavruları izlemeye aldı ve olanları görünce şaşkına döndü.

Yavrular, acıktıklarında hiç çiftleşmemiş ve doğum yapmamış 5 yaşındaki köpekleri Flaya’dan süt emiyor, o da anne kedi şefkatiyle yavruların bütün bakımını yapıyordu.

Paylaş