Yaşlıların Market Alışverişini Yapıyor

 Yaşlıların Market Alışverişini Yapıyor
Okunuyor Yaşlıların Market Alışverişini Yapıyor

Eger coronavirus yüzünden evden çalışmanız gerekiyorsa, yaşlı komşularınıza yardım etmek sizin için ilham verici bir deneyim olabilir. Tıpkı bu Kuzey Carolinalı kadının yaptığı gibi.

Duke Üniversitesi’nde çalışan Becky Hoeffer, telefonda dedesiyle konuşurken onun market alışverişi için dışarıda olduğunu öğreniyor. Yaşlı kesimin en yüksek risk altında olduğunu bilen Hoeffer, dedesi için endişelenmiş fakat New Jersey’de yaşadığı için ona yardım edemiyor.

Dedesi yerine yaşlı komşularının market alışverişlerini yaparak onlara yardım etmeye tam da o zaman karar vermiş. ”Bu yüzden komşum Patti’den leziz bir somun ekmek alacağım için oldukça heyecanlıyım. Öyle veya böyle, bence yaşlı komşularınıza bu şekilde yardım etmek Amerika için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.” diyor cesur Hoeffler.

Kapı komşusu Patti ondan tuvalet kağıdı, taze meyve ve un istemiş. ”Neredeyse bütün reyonlar boştu, tuvalet kağıdını bulduğum için çok şanslıyım.” diye düşünüyor Becky Hoeffer. Muhtemelen unun bir kısmı da Hoeffer’e teşekkür için verilen ekmek için kullandı.

Hoeffer ayrıca alt sokaktaki yaşlılar için de aynısını yapmak istemiş. Evlerine kadar gidip onlara yardım edebileceğini anlatmış. Onlar da sitenin posta kutusuna ilan asarsa herkesin bu iyiliğini görebileceğini söylemiş.

Haber hakkında bir de video var.

Paylaş