Yardımsever Aşçı Anne

 Yardımsever Aşçı Anne
Okunuyor Yardımsever Aşçı Anne

Amerika-Maryland’da bir anne, koronavirüs salgını döneminde insanlara yardımcı olmak için evinin yakınlarına paketlenmiş yemekler bırakıyor. Böylelikle topluluğun büyük sevgisini kazanıyor.

Nereden geldiği bilinmeyen yemekler Severna Park’ındaki yürüyüş yolunun hemen yanına bırakılmış. Birde zarar görmemeleri için üzerine bir tente gerilmiş. Masadaki kağıtlardaysa şöyle yazıyor: “Buraya aç ve yemeğe ihtiyacı olanlar için sağlık dolu yiyecekler bırakıyorum. Temiz bir mutfakta, komşunuz olan sevgidolu bir anne tarafından yapıldılar.

Bahsi geçen yerdeki tenteli masada, haftanın belirli günleri öğlen 11.00-13.30 arasında bedava yemekler olduğu söyleniyor. Bu davranış evden çalışmak zorunda kalan Kimberly Gussow ve çocukları için ayrı bir öneme sahip.

“Onlara sarılmak istiyorum. Burada yaşamaktan gurur duyuyorum. Çocuklarıma dünyanın iyi bir yer olduğunu ve iyi insanların yaşadığını gösterebilmek paha biçilemez.” diyor Gussow.

Bu yemek masası devlet yetkililerinin gözünden de kaçmıyor. Delege Nic Kipke facebook safyasından şöyle bir paylaşım yapmış: “Böyle şeyler ruhumu okşuyor. Bu zor günlerde durumu olan vatandaşlarımızın ihtiyacı olanlara yardım ettiğini görmek çok güzel.”

Paylaş