Yanlışlıkla Fazla Ücret Ödeyen Yolcu ve Dürüst Taksici

 Yanlışlıkla Fazla Ücret Ödeyen Yolcu ve Dürüst Taksici
Okunuyor Yanlışlıkla Fazla Ücret Ödeyen Yolcu ve Dürüst Taksici

Çinli taksi şoförü Zhang Peng, dürüst bir taksici olarak Çin sokaklarında direksiyon sallıyordu. O sırada Amerikalı bir turist, taksisine bindi. İşte haberimizin ”haber olma” hikayesi de burada başlıyor.

Çin’de mobil uygulamalar o kadar yaygın ki, taksiler artık WeChat uygulaması ile müşteriden ödemelerini alabiliyor. Mobil uygulamalar sayesinde, insanlara her ödemeyi anlık olarak yapabilme kolaylığı sunuluyor.

Amerikalı müşteri de ilk kez geldiği Çin’de WeChat uygulaması ile taksi ödemesi yapmak istiyor, fakat uygulamanın acemisi olduğundan dolayı 65 Yuan’lık ücreti, 6500 Yuan olarak ödüyor. Bu da Amerikan Doları ile 9.50$’lık bir tutara 950$ ödediği anlamına geliyor.

Taksici bunu fark ettiğinde soluğu hemen müşteriyi bıraktığı otelin önünde aldı. Kendi başına müşteriyi bulamayınca, resepsiyona giderek yardım istedi. Resepsiyonun yardımıyla turiste ulaşıldı ve merdivenlerden aşağı inen turist, taksiciyi görünce çok sevindi.

Ona hediye vermek istedi ancak taksici bunu kabul etmedi. Turist bunu duyunca bir kez daha şaşırdı. Amerikalı turist konu hakkında WeChat uygulamasından şu mesajı paylaştı.

Buna inanamıyorum. Para, bazı insanların tek amacıdır ve 6.500 Yuan gerçekten çok büyük bir para. Dün o kadar çok heyecanlı hissettim ki, çünkü o geri döndü. Gerçekten onu takdir ederim.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın