Tesadüf Sonucu Tanıştı Kaptanlığa Yükseldi!

 Tesadüf Sonucu Tanıştı Kaptanlığa Yükseldi!
Okunuyor Tesadüf Sonucu Tanıştı Kaptanlığa Yükseldi!

Şanlıurfa’da tesadüf sonucu tanıştığı tekerlekli sandalye basketbolda önemli başarılara imza atan Kabakülekler, Avrupa 22 Yaş Altı Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda kupayı kazanan milli takımın kaptanlığını yapıyor.

Engelli olduğu için eve kapanan ve Cuma namazı çıkışı tanıştığı takım otobüsü şoförü sayesinde basketbola gönül veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor takımının oyuncusu Ali Kabakülekler, İtalya’da düzenlenen Avrupa 22 Yaş Altı Erkekler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda kupayı kazanan milli takım kaptanı olarak kısa zamanda önemli bir başarıya imza attı.

Geçen sezon Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’e yükselen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’un oyuncularından 21 yaşındaki Ali Kabakülekler, 14 yaşında tanıştığı birinin tavsiyesiyle başladığı basketbolda milli takım kaptanlığına kadar yükselmeyi başardı.

Milli takım ile dünya ikinciliği sevincini de yaşayan Kabakülekler, son olarak İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nın finalinde Almanya’yı 67-64 yenip şampiyonluğu kazanan milli takıma katkı sunmanın ve takım kaptanlığını yapmanın gururunu yaşıyor. Kabakülekler, duygularını şu kelimelerle ifade etti:

Bir süre çalıştıktan sonra takımda yer bulmaya başladım ve bu beni çok mutlu ediyordu. Oynamaya başlayınca daha çok çalıştım ve 2014 yılında Genç Milli Takım kadrosuna girmeyi başardım. Milli takımla önce dünya ikinciliği sonra da Avrupa şampiyonu olmayı başardık. Bundan sonraki hedefim A Milli Takım formasını giyip başarılı olmak. Bir engelli olarak çalıştım ve milli takım oyuncusu olmayı başardım. Tüm engelli arkadaşlarımın da çalışarak benim gibi başarılı olacaklarına inanıyorum. Evde zaman geçireceklerine gelsinler sporla tanışsınlar. Bu spor sayesinde kendime olan öz güvenim arttı, birçok kent ve ülkeyi görme şansım oldu, yeni arkadaşlarla tanışma fırsatı buldum. Antrenörümüz Serdar Yıldırım ve tüm takım arkadaşlarım bana destek oldu, hepsine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor takımıyla geçen yıl Süper Lig’e yükseldik, bu sezon ilk 6’ya girip Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın