Temizlik İşçisi Kargayı Elleriyle Besledi

 Temizlik İşçisi Kargayı Elleriyle Besledi
Okunuyor Temizlik İşçisi Kargayı Elleriyle Besledi

Bolu’da belediye temizlik işçisi, çöp topladığı sırada gördüğü bir kargayı elleriyle besledi. Bir vatandaşın bu anları videoya almasıyla sosyal medyada yayılan görüntünün ardından, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan işçiyi yine aynı cadde üzerinde çalıştığı sırada ziyaret ederek, çeyrek altın hediye etti.

Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan bir temizlik işçisinin yanına, Borazanlar Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde çöp toplayıp, yerleri süpürdüğü sırada bir karga yaklaştı. İşçi, kargayı çekirdekle besledi. Görenlerin içini ısıtan o anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan video ilgi gördü.

Başkan Özcan, “Duygulandıran bir görüntü düştü sosyal medyaya. Bekir ağabeyimiz bu bölgede uzun süredir çalışıyor. Bu görüntüye şahit olmuş insanlar. O kargayı şefkatle beslemesine. Biz de kendisine teşekkür etmek için, ‘Seninle gurur duyuyoruz’ demek için geldik. Küçük bir hediyemiz oldu bu duyarlı davranışınızdan dolayı. Ben bu görüntünün herkese örnek olmasını diliyorum. Böyle çalışanlarımız olduğu için de gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Paylaş