Şirketler Seferber

 Şirketler Seferber
Okunuyor Şirketler Seferber

LEGO şirketi tesislerinde binlerce koruyucu maske üreterek, koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı en ön safta savaşan sağlık çalışanlarına yardım etmek istediğini açıkladı.

LEGO’nun bu hafta başında instagramda yayınladığı posta göre, şirketin Danimarka-Billund’da bulunan fabrikasındaki makineler, günlük 13 binden fazla plastik maske üretmek için bazı değişikliklere uğradı. Alınan bilgilere göre maskeler ülke çapında hastane ve medikal kurumlara dağıtılmış.

Plastik maskeler, N95 tipi cerrahi maskelerle aynı korumayı yapamasalar da dünya çapında bir çok gönüllü, “evyapımı maske” olarak da bilinen bu maskeleri kendi imkanlarıyla üretiyor ve yüksek risk grubunda bulunan insanları korumaya çalışıyor.

“Bu hafta Danimarka’daki sağlık çalışanları için Billund’daki fabrikada plastik maske üretmeye başladık. Bunun gerçekleşmesini sağlayan çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Günde 13 binden fazla plastik maske üretebilmek için tasarım ve teknik konularla saatlerce ilgilendiler. Böylesine yetenekli, azimli ve merhametli meslektaşlarımıza minnettarız.” şeklinde açıklama yapılan instagram bostunu burada bulabilirsiniz.

LEGO ayrıca bu hafta ihtiyacı olan çocuklara 500,000 lego bağışlayabileceğini duyurdu. Şirket “Ulusal Sağlık Sistemi”ne destek olmak için legolardan inşa edilen bir gökkuşağı da paylaştı.

Bu olay şirketlerin koronavirüs (COVID-19) sebebiyle yaptığı yardımların ilki değil. Ünlü mühendis ve mucit James Dyson, sadece 10 günde İngiltere hükümeti için bir çeşit vantilatör tasarlamış ve tam 5,000 adet bağışlamış. IKEA çalışanlarıysa depoda bulunan 50,000 adet N95 maskeleri bir İsveç hastanesine bağışlamışlar. Aynı zamanda Çinli bir teknoloji şirketi olan Xiaomi’nin de aralarında bulunduğu bir çok şirket, gerekli kurumlara maske yardımı yapmaya devam ediyor.

Paylaş