/Şanlıurfa’da Çocuk Trafik Eğitim Parkı Açılıyor

Şanlıurfa’da Çocuk Trafik Eğitim Parkı Açılıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 14 bin metrekaresi kapalı, toplamda ise 32 bin metrekarelik yeşil alan üzerine yapılması planlanan çocuk trafik eğitim parkının temel atma törenini düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ev sahipliğinde düzenlenen törene sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Temel atma töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,

19.4 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehriyiz. Büyükşehir kadroları olarak bu genç potansiyelin farkında olan ve gençlerine yönelik yatırımlara önem veren bir anlayışa sahibiz. Bu yatırımımız da işte bu bilinçle yola çıkarak hayata geçiriliyor. Çocuklarımızın trafik anlamında her türlü bilgi ve donanıma sahip bir şekilde geleceğe birikimli bir birey olarak kazandırılması çok hassas bir konu. Böylelikle bir projemizi daha fiziki olarak uygulamaya geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum dedi.

Türkiye’nin en büyük ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ olma niteliği taşıyan proje deneyimli trafik eğitmenleri ile birlikte ilkokul ve anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek olup, eğitim parkında aynı anda 140 öğrenci eğitim alabilecek. Engelli öğrencilerin de unutulmadığı projede öğrenciler, akülü araçlar kullanarak trafik eğitimi almış olacak. 3 adet bina, açık hava dersliği, çocuk oyun parkı ve bir yonca kavşağı, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşaklar, kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, hemzemin geçitler, tünel, kasisli yollar, otobüs durakları, alt geçitler, üst geçitlerin bulunduğu bu minyatür şehirde gelecekteki trafik sorunlarının şimdiden azaltılması hedefleniyor.

Paylaş