Sağlık Köyü İzmir’de Açılıyor

İZMİR’in Gaziemir ilçesinde evde hasta ve yaşlı bakım, pozitif yaşam ve Alzheimer-Demans danışma ve dayanışma isimleriyle üç merkezin yer alacağı Sağlık Köyünün açılışına çok az kaldı. Gaziemir Belediyesi ile Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) birlikteliğiyle hayata geçirilecek Sağlık Köyü’nün ağustos ayında hizmete açılacağı belirtildi. Bu sayede Gaziemir Belediyesi’nin sağlık hizmetleri tek çatı altında toplanıyor.

Belediye başkanı Halil İbrihim Şenol, ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer ve ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ile bir araya gelerek Sağlık Köyü binasını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu. ESBAŞ yönetimine Gaziemirliler adına teşekkür eden Başkan Şenol, Doğumdan önce, ölümden sonra sloganıyla uyguladığımız sosyal projelerle birçok insanın hayatına dokunduk. Şimdi de kapsamıyla bir ilk olacak Sağlık Köyü’nü hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz diye konuştu.

ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mary Tuncer, sosyal sorumluluk anlayışları gereğince Sağlık Köyü projesinde işbirliği yaptıklarını ifade ederek, Gaziemir Belediyesi’nin sosyal projelerini takdirle takip ediyoruz. Biz de Sağlık Köyü projesinin hayata geçirilmesine katkı koymanın gurunu yaşıyoruz dedi.

Gaziemir’de kurulan Sağlık Köyü’nde; Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ve Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkez yer alacak. 1300 metrekare kapalı alanda inşa edilen Sağlık Köyü kapsam olarak Türkiye’de bir ilk olacak. Birbirinden bağımsız üç bölüm halinde inşa edilen merkezin her bölümünde poliklinik odası, gözlem odası, personel odası, hasta dinlenme odası, bekleme salonu, eğitim salonu, test uygulama odası bulunuyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte belediyenin sağlık alanındaki hizmetleri tek çatı altında toplanacak.

Paylaş