Rehabilite Edilen Çocuklar Okulu Yeniledi!

 Rehabilite Edilen Çocuklar Okulu Yeniledi!
Okunuyor Rehabilite Edilen Çocuklar Okulu Yeniledi!

Koruma altında bulundukları merkezde rehabilite edilen İzmirli çocuklar, baştan aşağı tamir ve onarımdan geçirdikleri anaokulu ve ilkokulunu yeni eğitim dönemine hazır hale getirdi.

Seferihisar Mehlika Ribnikar Çocuk Destek Merkezinde (ÇODEM) koruma altındaki çocukların “yaz tatilinde bir okulun tadilatını yapalım” önerisi üzerine “Sorunlu olma sorumlu ol” adı verilen bir proje hazırladı.

Çalışma kapsamında ilk olarak onarımı yapılacak olan Seferihisar Düzce Anaokulu ve İlkokulunun ihtiyaçları belirlendi.

Bunun üzerine yaşları 11 ile 18 arasında değişen 17 çocuk, okulda tadilat yapmak için kolları sıvadı. Çocuklar, eğlenceli geçen çalışmalarda boya, bakım, sıraların tadilatı ve oyun parkının boyanması gibi okulun birçok onarımı yaptı.

Yaklaşık 15 gün süren çalışmalar sonrası çocuklar, baştan aşağı yeniledikleri okulu yeni öğretim ve eğitim yılına hazırladı.

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü Nesim Tanğlay,  yaptığı açıklamada, projenin, kendileri ve rehabilitasyonu yapılan çocuklar açısından önemli olduğunu, bunu hayata geçirmenin mutlu gururunu yaşadıklarını söyledi. Tanğlay, şunları ekledi:

Çocuklarımız doğrudan sosyal hayatın içerisine katıldılar ve ilk kez toplum kaynaklarını kullanarak, toplum yararına bir çalışmaya imza attılar. Bu çalışma onların iyi ve olumlu yönlerini görmeleri açısından bir fırsat oldu. Ayrıca rehabilitasyon süreciyle topluma kazandırıldıklarını ve üretken olarak yaşamda yer alabildiklerini gösterdiler. Onarım sırasında bazı çocukların el becerilerini keşfettik ve buna göre bir yönlendirme yapacağız.

 

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın