Prefabrik Kulübede Kurdukları Kulüp Şampiyon Çıkardı!

 Prefabrik Kulübede Kurdukları Kulüp Şampiyon Çıkardı!
Okunuyor Prefabrik Kulübede Kurdukları Kulüp Şampiyon Çıkardı!

İzmir’in Çiğli ilçesinde 2009 yılında bir araya gelen amatör bisikletçiler Yusuf Hitit, İsmail Derse, Alper Doğaner, Gülsem Derse ve Ozan Yücesoy, öğrencileri kötü alışkanlıklardan koruyup bir spor dalıyla ilgilenmelerini sağlamak amacıyla bisiklet derneği kurmaya karar verdi.

Okullarda öğrencilere bisikleti sevdirmek için Çiğli Kaymakamlığı ile ortak projelere imza atan, okullar arası bisiklet yarışmaları düzenleyen dernek üyeleri, yoğun ilgi karşısında derneklerini spor kulübüne dönüştürme kararı aldı. Ege Pedal Spor Kulübünü 2011 yılında kuran bisiklet tutkunları, 36 metrekarelik prefabrik bir kulübede başladıkları macerada ülke çapında ses getiren başarılara imza atmayı başardı.

Çiğli ilçesinde yaklaşık 10 bin öğrenciye bisiklet sürmeyi öğreten, 150’ye yakın profesyonel bisikletçi yetiştiren kulüp, kurucuları ve sponsorların desteğiyle öğrencilerden ücret almadan çalışmaya devam ediyor. Haftanın 5 günü antrenman yapılan kulüpte antrenörlük yapan kurucular, aynı zamanda arızalı bisikletleri de tamir ediyor.

Ege Pedal Spor Kulübünün 58 yaşındaki Yusuf Hitit, her şeyin bir hayal ile başladığını, çocukları sokaklardan kurtarmak için böyle bir yola çıktıklarını, kısa sürede çok önemli başarılara imza attıklarını söyledi. Yakın çevresi tarafından ilk zamanlar alaya alındığını söyleyen Hitit, şunları belirtti:

‘İzmir’de hiç kulüp yok, yapamazsınız’ dediler. ‘Masraflı ve zor bir iş, bir iki yarış sonra kapatırsınız’ dediler ama başarılı bir şekilde devam ettiriyoruz. Prefabrikten bu şampiyonları çıkardık önemli olan buradan çıkarmak zaten. Her şey kurulu, düzenli olunca çıkarmak kolaydır.Gençleri spora ve yaşama kazandırmayı hedefliyoruz. Kaliteli ve doğru insan yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Bisiklet kullanmanın bir yaşam biçimi olarak benimsemesini istiyoruz.

Ordu’da mayıs ayında düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda yıldız kızlar kategorisinde birinci olan 16 yaşındaki Senanur Süslü, kulübün çıkardığı şampiyonlardan birisi. 2 yıl önce okullar arasında düzenlenen şampiyonada da birinci geldiğini söyledi ve ekledi:

Ailemin maddi imkansızlıkları nedeniyle bisiklet sporuyla ilgilenemiyordum. Kulübümüz bana destek oldu. Başarılarım arttı. Bisiklet benim hayatım. Milli takım hazırlık kampına davet edildim ama kadroya giremedim. Hedefim ülke ve dünya çapında yeni şampiyonluklar elde etmek.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın