Penceresinden Bedava Kahve Dağıtıyor

 Penceresinden Bedava Kahve Dağıtıyor
Okunuyor Penceresinden Bedava Kahve Dağıtıyor

Kişisel izolasyonda sadece kendini düşünmek yerine çalışmak zorunda olan insanları da düşünen bu barista, San Francisco’daki evinin pencerisinde sokaktan geçen insanlara ücretsiz kahve ikram ediyor.

Ben Ramirez, koronavirüs (COVID-19) salgını Kaliforniya’da yayılmadan önce baristalık dersi almış. Ramirez bu dersleri alırken kendi kahve dükkanını açma hayalleri kuruyormuş.

Ramirez, Pfeiffer sokaktaki evinde kişisel karantinasına devam ederken aklına bir fikir geliyor. Evde bulunan bir sürü kahve malzemesini kullanmak istiyor ve penceresinin önünden geçen insanlara ücretsiz kahve ikram ediyor. Genellikle bu günlerde çalışmak zorunda kalan postacı, sağlık çalışanı gibi meslekten insanlara kahvelerini tattırıyor. Üstelik sosyal mesafe kurallarını da çiğnemeden. Oğlunun oyuncağı olan gorilla kolun yardımıyla kahveleri veriyor.

“Herkesin birbirini tanıdığı çok güzel ve çok sıcak bir sokak burası. Onlar için bir şey yapmak istedim.” diyor Ben Ramirez.

Eğer siz de pencerenizin önünde böyle bir iyilik yapmak isterseniz Ramirez’in bir tavsiyesi var. Yoldan geçenlerin ücretsiz kahvenizden haberdar olması için “Ücretsiz Kahve” yazan bir pankart hazırlayın, aynı Ben Ramirez’in yaptığı gibi.

Haberin videosu izlemek isterseniz de işte burada:

Paylaş