Onlar İçin Seferber Oldular

 Onlar İçin Seferber Oldular
Okunuyor Onlar İçin Seferber Oldular

KIRKLARELİ üniversitesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Üniversitenin ve Sağlık Kurumlarının maske ihtiyacını karşılamak için kurumsal imkanları ile tek kullanımlık maske üretmeye başladı.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Bölümü Terzihanesinde özveriyle yürütülen çalışmalarda öğretim görevlileri maske ve eldiven takarak tek kullanımlık maske üretimi gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 5 bin maske üretilecek.
Maske üretimiyle ilgili açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Çin’de başlayarak tüm dünyayı tehdit eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgınına karşı Kırklareli Üniversitesi olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ifade ederek, “İnşallah bu zorlu sürece bizim de katkılarımız olacak. İlerleyen günlerde maske ihtiyacının artması ve tedarikte sorun yaşanması ihtimaline karşı maske üretimimize başladık. İlk olarak Mühendislik Fakültemizdeki laboratuvarımızda 3 boyutlu yazıcılarımız ile yarım yüz solunum maskesi üretmeye başladık. Şimdi ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzun Moda Tasarımı Bölümü Terzihanesinde tek kullanımlık maske üretiyoruz. 5 bin tek kullanımlık maske üreteceğiz. İhtiyaç halinde Yükseköğretim Kurulu’nun bilgisi ve onayı ile bu sayıyı daha da artıracağız” dedi.
Salgına karşı Üniversitede alınan önlemlerle ilgili olarak da konuşan Prof. Dr. Şengörür, merkez ve ilçe yerleşkelerindeki akademik ve idari binalarda tedbir amaçlı dezenfekte çalışmalarının periyodik olarak devam ettiğini ve bina girişlerine el dezenfektanı stantları yerleştirdiklerini söyledi.

Paylaş