“Nane Çocukları”ndan Büyük Fedakarlık!

 “Nane Çocukları”ndan Büyük Fedakarlık!
Okunuyor “Nane Çocukları”ndan Büyük Fedakarlık!

Bursa’da, isimlerinin baş harfleri kullanarak kendilerine “Nane Çocukları” adını veren 5 çocuk, yaşadıkları mahallede açtıkları stantta eski oyuncaklarını satarak elde edecekleri geliri Lösemili Çocuklar Vakfına (LÖSEV) bağışlamayı hedefliyor.

Merkez Nilüfer ilçesi 23 Nisan Mahallesi’nde oturan Naz Mert (10), Aslı İstek (6), Nil Mert (8), Elif Ece Balıkçılar (8) ve Çağla Akın (10), evde oynadıkları sırada eski oyuncaklarını nasıl değerlendirecekleri üzerinde konuşurken bir proje geliştirdi.

Eski oyuncakları satıp elde ettikleri geliri LÖSEV’e bağışlama kararı veren çocuklar, konuyu açtıkları ailelerinden de destek gördü. Kendilerine isimlerinin baş harflerini kullanarak oluşturdukları “Nane Çocukları” adını vererek oturdukları sitenin önüne stant kuran çocuklar, oyuncaklarını satışa çıkardı.

Haftanın belirli günlerinde stant açan çocuklar, oyuncaklarını 1 ila 20 lira arasında değişen fiyatlardan satarken birçok yetişkin, fiyatının üzerinde ödeme yaparak bu projeye destek veriyor. Çocuklar ayrıca stant yanına kurdukları trambolinde 2 lira karşılığında yaşıtlarına oynama imkanı sunuyor. Çocuklardan Elif, şunları söyledi:

Çok güzel ilgi gösteriyorlar. Hepsi bizim eski oyuncaklarımız. Satışlar güzel olunca oynadığımız oyuncakları da satmaya karar verdik. Bizim grubumuzdan olmayan arkadaşlarımız da oyuncaklarını bize getirmeye başladı. Yetişkinler bile bize oyuncak getiriyor. Bu yüzden çok mutluyuz. Ailelerimiz de bize hep destek veriyor.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın