Muğla’da 2 Bin 97 Hayvan Sahiplenildi

 Muğla’da 2 Bin 97 Hayvan Sahiplenildi
Okunuyor Muğla’da 2 Bin 97 Hayvan Sahiplenildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde bugüne kadar 2 bin 97 can dost sahiplendirilirken, barınağı 10 bin kişi de ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi özellikleri, doğal yaşam alanları ve modern tıbbi donanımı ile dikkat çekiyor. Geçici Hayvan Bakımevi’nde bugüne kadar 11 bin 413 hayvan kısırlaştırılırken, 2 bin 97 candost vatandaşlar tarafından sahiplenildi. Geçici Hayvan Bakımevi’ni de kurulduğu günden bugüne 10 bin kişi ziyaret etti. 

Türkiye’nin en kapsamlı, donanımlı Geçici Hayvan Bakımevlerinden birisi olan hayvan barınağında ilk kabul ünitesi, yavrulu anne bakım ünitesi, karantina ünitesi, muayene ünitesi, ameliyathane ünitesi, müşahede ünitesi, kedi üniteleri, açık-kapalı kafesler ve doğal yaşam park alanları bulunuyor. 37 bin 349 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevi 3 milyon 715 bin liraya mal oldu.  

Muğla Büyükşehir Belediyesi geçici hayvan bakımevinde 4 veteriner hekim ve 11 personel 7/24 görevinin başında. Ekipler bakımevinde sahipsiz ya da güçten düşmüş sokak hayvanlarının tedavileri, bakımları, kısırlaştırmaları, gerekli cerrahi operasyonları, aşılamaları, işaretlemeleri, iç/dış parazit uygulamaları tamamlandıktan sonra mevzuat gereği alındıkları yere geri bırakıyor.  

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Bakımevine bugüne kadar 10 bin kişi ziyarette bulundu. 11 bin 413 hayvan kısırlaştırılırken 2 bin 97 candost vatandaşlar tarafından sahiplenildi. Hayvan bakım evine kör nokta kalmayacak şekilde güvenlik kamera sistemi kuruldu. İdari bina, doğal yaşam alanları, açık/kapalı kafesler 7/24 gözetim altında tutuluyor. 

Paylaş