Minik Miraç’ın İsimsiz Kahramanı

 Minik Miraç’ın İsimsiz Kahramanı
Okunuyor Minik Miraç’ın İsimsiz Kahramanı

Doğum esnasında beyninde sıvı birikmesinden kaynaklı fonksiyon kaybı yaşayan serebral palsi hastası üç yaşında ki Miraç Kırık, konuşamıyor ve yürüyemiyor. Gözleri ve kulaklarından %90 engeli bulunan minik Miraç’ın ilerde kimseye bağımlı olmadan yaşamını devam ettirebilmesi ve yürüyebilmesi için boyunluklu ve tekerlekli yürüteç gerekiyordu. Miraç’a ismini vermek istemeyen başkentli bir iş adamı sahip çıktı. İş adamı tarafından alınan 15 bin TL değerindeki yürüteç Miraç’ın ailesine teslim edildi. Bir başka hayırsever ise Miraç’ın rahat uyuyabilmesi için ortopedik yatak aldı.

Yürüteci almanın kendileri için hayal olduğunu ifade eden baba Ercan Kırık:

Çok mutluyuz, Allah o hayırseverden razı olsun. Daha önce boyunluklu tekerlekli ayak sehpasını almak için arabamızı satmaya yeltendik. Araba 10 bin lira bile etmiyordu. Arabayı satsak hastaneye nasıl gidip geleceğiz diye düşündük. ‘İyi kötü bozuk da olsa arabayla gidip geliyoruz’ dedik ve satmadık.

Anne Gül Kırık:

Allah bize bu mutluluğu yaşattı, başka ihtiyaç sahiplerine de yaşatsın. Hep ne istediysek Miraç içindi. Rüyada gibiyim, sonunda hayalimize kavuştuk. İyi insanlar arayıp sordu, yardım ulaştırdı. Evladımın yatağı bile yoktu. Bazı yardımseverler yatak yorgan bile aldı. Bize yardım edenlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz ifadelerini kullandı.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın