Milli Biatloncularımızın Rotası Avrupa Şampiyonluğu

 Milli Biatloncularımızın Rotası Avrupa Şampiyonluğu
Okunuyor Milli Biatloncularımızın Rotası Avrupa Şampiyonluğu

Uluslararası Biatlon Birliği Kupası, Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılacak Biatlon Milli Takımı’nda hedef, bu organizasyonlarda madalyalar kazanmak. Milli takım sporcuları, geçen yıl Rusya’da yapılan Yaz Biatlon Dünya Şampiyonası’nda takım olarak 4. bireyselde de 8. sırayı alarak önemli bir başarıya ulaştı. Bu yıl kasım ayı ile önümüzdeki yıl mart ayları arasında yapılacak Uluslararası Biatlon Birliği Kupası (IBU CUP), Avrupa ve dünya şampiyonalarına da katılacak milli biatloncular, geçen yıl elde edilen başarı çıtasını daha da yukarı taşımak için piste çıkacak.

Erzurum’un Aşkale ilçesindeki Kandilli Kayak Merkezi’nde antrenörler Kenan Ören ve Samet Oğlağa gözetiminde 10 günlük yoğun kamp dönemi geçiren milli biatloncular, antrenmanlarda kondisyon açısından hazır duruma gelmeye çalıştı. Milli biatloncular, birkaç gün sonra gidecekleri Avusturya’da yapacakları kampın ardından katılacakları organizasyonlardan başarılı sonuçlar alarak ülkeye madalya ile dönmeyi amaçlıyor.

Geçen sene 4. oldukları turnuvanın ardından çalışmalarını daha da artırdıklarını aktaran Kenan Ören, şunları belirtti:

Yaklaşık 30 yıldır bu sporu yapan ülkeler bizden gerideler. Biz 12 yıldır bu sporu yapmaktayız ve ilk 16’da sporcularımız yer alıyor. Rusya’daki yarışların bireysel kategorisinde ilk 8’e sporcu yerleştirdik. Takım olarak da dördüncülük aldık. Bizler, yıllardır bu sporla uğraşan birçok ülkenin çok çok üstündeyiz. Gün geçtikçe daha da büyüyoruz ve mesafe katederek güzel seviyeye çıkıyoruz.

Ören, biotlon milli takımında “A ve genç” takım olmak üzere toplamda 35 sporcunun bulunduğunu aktardı. Alt yaş kategorilerindeki milli takımların da farklı organizasyonlarda yer aldıklarını belirtti. Ören, şu anda sadece Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) ve milli takım bünyesinde yapılan bu spor branşının yaygınlaştırılabilmesi ve mevcut genç potansiyelin değerlendirilebilmesi için altyapı çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın