“Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor”

Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında, ihtiyaç sahiplerinin evlerini onarıyor. Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Etiler Mahallesi Karacalı Caddesinde tek başına yaşayan 77 yaşındaki Yadigar Pınarcı’nın evinde öğretmenlerinin gözetiminde, su ve elektrik tesisatı, mobilya onarımı, iç mekan tasarımı, kapı ve pencere tamiratı, boya ve badana gibi işlerini yapıyor.

"Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor"

12. sınıf öğrencisi Kadir Şeran da yardıma muhtaç ailelerin evlerinde tadilat ve tamirat işleri yapıp onların hayır dualarını aldıklarını ifade etti. Kendisinin doğal gaz ve sıhhi tesisat işleri yaptığını anlatan Şeran, şöyle konuştu:

Diğer arkadaşlarımız da evin elektrik ve su tesisatı, balkon korkuluğu, boyası, badanası gibi işlerle uğraşıyor. Evin banyosunun fayansını da yapacağız. Evdeki eski yerlerin hepsini yenileyeceğiz. Yardıma muhtaç ailelerin işlerini yaptığımızda mutlu oluyoruz. Onların hayır dualarını alıyoruz. Ayrıca okulda ders olarak gördüklerimizi uyguluyoruz. Bizim için de çok iyi oluyor.

Paylaş