Kapılarını Sağlık Çalışanlarına Açıyorlar

 Kapılarını Sağlık Çalışanlarına Açıyorlar
Okunuyor Kapılarını Sağlık Çalışanlarına Açıyorlar

Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle sağlık çalışanlarını korumaya çalışan New York ve İngiltere’de bazı oteller ücretsiz hizmet vermeye başladı. Hastalıktan izole kalmaları ve yolda vakit kaybetmemeleri adına sağlık çalışanlarına ücretsiz oda veren oteller büyük tebrik aldı.

New York City şehir merkezindeki “Four Seasons” oteli başkanı Ty Warner, önümüzdeki haftadan itibaren misafirlerini 5 yıldızlı otellerinde ağırlamaya başlayacaklarını duyurdu. Warner, Vali Andrew Cuomo’nun yaptığı çağrıların kendine bu konuda ilham verdiğini söyledi.

“Bir çoğunun 18 saat çalıştıktan sonra hastaneye yakın bir yerde dinlenmeye ihtiyacı var. Evlerine giderken vakit kaybetmemeleri ve izole olmaları adına onlara yardım etmeye çalışacağız. Vali Cuomo’nun da dediği gibi yapabileceğimiz en iyi şey elimizden geldiği şekilde onlara yardım etmek.”

NBC New York’un haberine göre, çeşitli hastanelere 30 blok yakınlıkta olan otelde hangi hastanelerin sağlık personeli tutulacağı henüz belli değil. Vali Cuomo aynı zamanda salgınla savaşan diğer şehirlerdeki sağlık çalışanları için de ücretsiz olarak kalabilecekleri yerler ayarlamaya çalışıyor.

Aynı zamanda İngiltere’de eski Manchester United kulübü futbol oyuncuları Gary Neville ve Ryan Giggs de ortağı oldukları oteli ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına açacaklar. Neville bu günlerde halka kapalı olan oteli sağlık çalışanlarına özel olarak açacaklarını twitterdan attığı tweetle duyurdu.

Paylaş