Kanserden Ölen Oğlu İçin Bisikletle Türkiye Turu

 Kanserden Ölen Oğlu İçin Bisikletle Türkiye Turu
Okunuyor Kanserden Ölen Oğlu İçin Bisikletle Türkiye Turu

Antalya ilinde kanserden kaybettiği oğlu Cem’in anısını yaşatmak isteyen 65 yaşındaki Coşkun Ortaçakıroğlu, 83 gün boyunca Türkiye’nin 16 ili ve Kıbrıs’ta pedal çevirecek ve gezi dönüşü gittiği yerlerden aldığı toprakları oğlunun kabrine dökecek.

Bisikletine çadırını ve yaşam malzemelerini yükleyen baba Coşkun, tur süresince üzerine giydiği ”Cemsiz 7 yıl” yazılı ve oğlunun fotoğrafının basılı olduğu tişörtü çıkarmayacak. 2013 yılından bu yana her yıl farklı illere bisikletle tur düzenleyen baba Coşkun’un bu yılki hedefi, Antalya’dan yola çıkarak 83 günde 16 il gezmek.

Antalya’dan yola çıkan baba Coşkun, önce Afyon’a ardından Eskişehir üzerinden Sakarya, Düzce, Bolu, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Niğde, Mersin’e kadar gidecek. Taş ucu Limanından feribotla KKTC’ye geçmeyi planlayan baba Coşkun, dönüşte Karaman, Konya, Uşak, Muğla ve İzmir’e gelip turunu sonlandıracak. Günde 60 kilometre yolu pedallayarak yaklaşık 4 bin 500 kilometre yol katetmeyi hedefleyen baba Coşkun, akaryakıt istasyonlarında konaklayıp marketlerden aldığı hazır gıdalarla beslenecek. Sadece emekli aylığıyla bu turu tamamlamayı planladığını anlatan baba Coşkun, Yollarda beni en çok rüzgar ve yağmur zorluyor dedi.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın