Jimnastikte Milli Gururlarımız: İlayda Şahin ve Dilara Yurtdaş

 Jimnastikte Milli Gururlarımız: İlayda Şahin ve Dilara Yurtdaş
Okunuyor Jimnastikte Milli Gururlarımız: İlayda Şahin ve Dilara Yurtdaş

Artistik Jimnastik Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bu yıl 2-5 Ağustos tarihleri arasında İngiltere’de gerçekleşecek. Artistik Jimnastik Genç Büyük Milli Takımlarında, Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden iki sporcu da forma giyecek. Türkiye’nin en iyi jimnastikçileri arasında yer alan 16 yaşındaki İlayda Şahin Büyük Takım’da, 14 yaşındaki Dilara Yurtdaş da Genç Takım’da Türkiye’yi temsil edecek.

Antrenör Derya Öner Ağan ile çalışmalarını sürdüren İlayda ve Dilara, 22-30 Temmuz’da Mersin’de düzenlenecek Milli Takım Kampında da şampiyona için son hazırlıklarını yapacak. Türkiye’ye madalya ile dönmek istediklerini söyleyen sporcular, kendilerine destek olan herkese teşekkür ederek, performanslarını en iyi şekilde sergileyip, kürsüye çıkmak istediklerini belirttiler. Milli sporcularla gurur duyduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar,

Karşıyaka Belediyespor’un yıldız sporcularından İlayda Şahin ve Dilara Yurtdaş, bugüne kadar pek çok önemli başarıya imza atarak gurur kaynağımız oldu. Avrupa Şampiyonasında da Milli Takımımız ile bu başarıyı sürdüreceklerine ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Başarılar, bol şanslar diliyorum. Her zaman destekçileri olacağız diye konuştu.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın