Loto Kazandı, Parayı Dağıttı

 Loto Kazandı, Parayı Dağıttı
Okunuyor Loto Kazandı, Parayı Dağıttı

Parayla mutluluk olmaz anlayışını değiştiren eski güzel: Rachel Lapierre

Rachel Lapierre, Kanada’nın St. Jerome kentinde yaşıyor. 55 yaşındaki Rachel 1982 yılında -21 yaşındayken- Quebec eyaletinin Güzellik Kraliçesi seçilmiş. Bu da ona genç yaşta para ve şöhretin kapılarını açmış. Ancak Rachel, bu parayı alışık olduğumuz şekilde lüks bir yaşam sürmeye değil iyilik yapmaya harcamayı seçti.

Modelliği bıraktıktan sonra uzun süre gönüllü yardım işlerinde çalıştı ve elinden geldiğince destek oldu. 2013 yılında ise ömrü boyunca haftada 1000$ almasını sağlayacak olan Gagnant lotosunu kazanan Rachel, buradan kazandığı bütün parayı kendi kurduğu “Le Book Humanitaire” vakfı için harcıyor. Gününün büyük çoğunluğunu ihtiyacı olanlara yardım için harcayan eski Eyalet Güzeli şunları söyledi:

Para sadece para. Biz bu dünyaya geldiğimizde elimizde hiçbir şey olmuyor. Buradan giderken de burada yaptıklarımızdan başka hiçbir şey olmayacak. Biz sadece güzel işleri desteklemeye çalışıyoruz. Bu bazen bir bisiklet, bazen hastaneye gitmesi gereken biri için ulaşım hizmeti vermek olabiliyor. Hatta telefonda dertlerini dinlememiz bile iyi bir şey çünkü onlar çok yalnız. Bence mutluluk kalpten gelir. Gerçekten de bir ev veya araba sahibi olmak güzel olabilir ama mutluluk için bunlara ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın