En İyi Uzman Diş Doktoru Ve Hastaneleri Hangileri?

 En İyi Uzman Diş Doktoru Ve Hastaneleri Hangileri?
Okunuyor En İyi Uzman Diş Doktoru Ve Hastaneleri Hangileri?

En İyi Uzman Diş Doktoru Ve Hastaneleri Hangileri?

Ağız ve diş sağlığı beslenme, estetik, konuşma ve sağlık gibi birçok konuda etkilidir. Çocukluk dönemiyle birlikte diş sorunları başlayabilir ve birçok insan diş hekimine başvurmak zorunda kalır. En iyi diş doktorları ve hastaneleri ise teşhisin ardından sorunsuz bir tedavi sürecinin yaşanmasını sağlar. Türkiye’de sayısız diş hastanesi ve diş hekimi olsa da en iyiler oldukça sınırlıdır. İçeriğimize göz atarak Türkiye’nin en iyi diş hekimleri ve hastanelerini inceleyebilirsiniz.

En İyi 10 Diş Doktoru Ve En İyi Diş Hastaneleri!

Ağız ve diş bakımını düzenli yaptığınız halde beslenme alışkanlıkları ve genetik faktörler sebebiyle sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar, çoğu zaman hafife alınmaz. Ancak kısa süre içinde şiddetli bir ağrı başlayacaktır. Bu durumda pek çok kişi en yakın diş hastanesine başvurur ancak sonuçtan memnun kalmayabilir. Düzenli olarak diş hekimine gitmek ise olası problemleri en kısa sürede çözmenizi sağlar.

Türkiye’nin en iyi diş doktorları ve en iyi diş hastaneleri sahip oldukları yüksek teknoloji ve uzman hekim kadrosuyla üstün bir hizmet sunar. Bu sayede bembeyaz dişlere, estetik gülüşe ve ferah bir nefese sahip olabilirsiniz. Aksi takdirde küçük bir diş veya diş eti problemi kronik hastalıklara sahip olmanıza sebep olur.

Sizin için hazırladığımız listede en iyi diş hekimleri ve Türkiye’nin en iyi diş hastaneleri yazısını okumanızı öneririz!

Prof. Dr. Birkan Taha Özkan – Mersin Uzman Diş Doktoru

Uzman Diş Doktoru ve Çene cerrahı olan Dr. Birkan Taha Özkan; kanal tedavisi, çürük diş tedavileri, dolgu ve diş çekimi işlemlerinden çenedeki şekilde bozuklukları, çene asimetrisi gibi rahatsızlıkları başarıyla uygulamaktadır. Eğitim hayatını Finlandiya, Amerika ve İran gibi ülkelerde başarılı bir şekilde bitiren Dr. Özkan Mersin Diş Hekimi olarak hemşerilerine hizmet vermektedir. En iyi diş doktoru sorusunun cevabına çok başarılı diş hekimleri gösterilebilir. Bunlardan birisi de şüphesiz Dr. Birkan Özkan’dır. Türkiye’deki diş tedavilerinin gelişmesine de ciddi katkı sağlayan Dr. Özkan katıldığı TV programları ve hakkında yayınlanan ulusal haberlerde halkı bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

Dt. Seda Deniz Kalkan – Ankara Diş Hekimi

Ankara’nın en iyi diş hekimi arayışındaysanız Dt. Seda Deniz Kalkan’ın kliniğini tercih edebilirsiniz. Diş Hekimi Seda Deniz Kalkan, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çene eklemi bozuklukları, yirmilik diş çekimi, estetik dolgu, ortodontik tedavi, protez, dişeti tedavileri ve diş beyazlatma gibi birçok konuda profesyonel bir hizmet sağlıyor. Hastalarıyla kurduğu güler yüzlü ilişki ve bilimsel tedavi yöntemleriyle diş hekimi korkusuna sahip olan kişilerin bile klinikten memnuniyetle ayrılmasını sağlıyor. Aynı zamanda uzman bir hekim kadrosuyla çalışarak hastaların ağız ve diş sorunları için kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Cliniqa Dental World Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Uzm. Dr. Ömer Polat tarafından kurulan Cliniqa Dental World Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yurtiçi ve yurtdışı hizmet veriyor. Ağız, diş ve çene cerrahisi, ortodonti, kanal tedavisi, çocuk diş hekimliği, dolgu, dental SPA vb. alanlarda sağlanan tedaviler sayesinde bugüne kadar binlerce kişi sağlıklı bir gülüşe sahip olmuş durumda. Cliniqa Dental World Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yüksek hijyen ve bilimsel gelişmeler ışığında uyguladığı tedaviler sayesinde Türkiye’nin en iyi diş hastanesi olma yolunda önemli bir aday. Üstelik Dt. Polat, bugüne kadar katıldığı TV kanalları ile de Türkiye’nin en ünlü ve en iyi diş hekimleri arasında yer almaktadır.

Dt. Melih Özgen – İstanbul Diş Hekimi

2012 yılından beri kendi kliniğinde hizmet veren Dt. Melih Özgen, diş hekimliğinin her branşında tedavi uyguluyor. Alanında tecrübeli bir hekim kadrosuyla çalışması sayesinde hastaların ihtiyaç ve beklentileri en iyi şekilde karşılanmaktadır. Dt. Melih Özgen, titiz ve özverili tedavileri sayesinde Türkiye’nin en iyi diş hekimi listesinde yer alıyor. Aynı zamanda diş eti hastalıkları, pedodonti, kanal tedavisi ve estetik diş hekimliği alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. En önemlisiyse hastalara, tedavi öncesi ve sonrasında güler yüzlü bir tedavi sureci sağlanıyor.

Confident Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Yirmi yıllı aşkın tecrübesiyle hizmet veren Confident Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, alanında uzman ve profesyonel hekim kadrosuyla en iyi diş hastaneleri arasında yer alıyor. Dr. Ahmet Kiğılı ve Dr. Janberd Dinçer gibi önemli isimler kadrosunda yer almaktadır. Çene cerrahisi, prostodonti ve estetik diş hekimliği, implant, endodonti, pedodonti vb. alanlarda tedavi uyguluyor. Hasta haklarını önemseyen ve bu doğrultuda tedavilerini gerçekleştiren Confident, İstanbul / Mecidiyeköy’de hizmet vermektedir. Confident, yüksek sterilizasyona sahip olan alanlarda ve kişiye özel hijyenik medikal ekipmanlarla hasta sağlığını önemserken her hasta için kişisel tedavi planları uyguluyor.

Dr. Eyüp Çelik – İstanbul Diş Hekimi

Estetik gülüş tasarımının en iyi diş hekimleri arasında yer alan Dr. Eyüp Çelik, on yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Kurucusu olduğu klinikte başta estetik gülüş tasarımı olmak üzere periodontoloji, ortodonti, diş beyazlatma, konservatif tedavi, kanal ve implant gibi alanlarda tedavi uyguluyor. Aynı zamanda her hastaya özel ağız ve diş tedavisine yönelik 48 saatte planlama yapılmaktadır. Bu sayede hastalar, ömür boyu sahip olabileceği sağlıklı ve doğal dişlere kavuşuyor. Yurtdışından da birçok hastaya tedavi uygulayan Dr. Eyüp Çelik, kendi ağız ve diş bakım ürünlerini de üretmektedir.

Hospitadent Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Türkiye’de 10; İngiltere, Çin ve Hollanda’da birer şubesi bulunan Hospitadent, Türkiye’nin en iyi diş hastanesi olarak tercih ediliyor. Hospitadent, alanında tecrübeli hekim kadrosuna ek olarak dinamik ve genç ekibiyle de her hastası için uygun tedavileri planlamaktadır. Aynı zamanda ‘Uluslararası Diş Sağlığı Kalite Belgesi’ ile de başarısını kanıtlıyor. Estetik dolgu, zirkonyum kaplama, Hollywood smile, akupunktur ile diş tedavisi, dental SPA, implant, box teknik vb. gelişmiş tedavi yöntemlerine sahiptir. Ayrıca dijital diş hekimliği konusunda da Türkiye’nin sayılı klinikleri arasında yer almaktadır.

Dr. Umut Şimşek – İstanbul Diş Hekimi

Estetik diş hekimliğinin en önemli isimleri arasında yer alan Dr. Umut Şimşek, İstanbul / Bakırköy’de hizmet veriyor. Ünlülerin diş hekimi olarak da bilinen Dt. Umut Şimşek, doğal ve estetik gülüş tasarımı tedavilerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda pembe estetik uygulamalarıyla da dişeti sorunlarına kalıcı tedaviler uyguluyor. Endodonti, ortodonti, implant, diş beyazlatma vb. birçok ihtiyacınız için Dr. Umut Şimşek’in kliniğini güvenle tercih edebilirsiniz. Dr. Umut Şimşek, hasta odaklı anlayışıyla Türkiye’nin en iyi diş hekimi listesindeki yerini koruyor.

Avrupa Dent Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi – İzmir Diş Hastanesi

İzmir’de 13 şubesiyle hizmet veren Avrupa Dent Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, en iyi diş hastaneleri tavsiyesi arayanlar için iyi bir tercih olacaktır. İzmir’in ve Türkiye’nin en büyük diş hastaneleri arasındadır. Restoratif Diş Tedavisi, periodontoloji, zirkonyum kaplama, gülüş tasarımı, kanal tedavisi, ağız, diş & çene cerrahisi vb. birçok tedavi için Avrupa Dent’i tercih edebilirsiniz. Güleryüzlü, dinamik ve profesyonel kadrosuyla hastalara en iyi tedavi planları uygulanıyor. Aynı zamanda bebeklik döneminden itibaren her yaş grubuna hitap etmektedir.

Dt. Ömer Karaaslan – Ömer İstanbul Diş Estetiği ve İmplantoloji Merkezi

Diş Hekimi Ömer Karaaslan tarafından kurulan Ömer İstanbul Diş Estetiği ve İmplantoloji Merkezi, en iyi diş hastaneleri arasında yer alıyor. İstanbul’un en iyi diş hastanesi arayışında ekonomik fiyatlandırmayı göz önünde bulunduruyorsanız Dt. Ömer Karaaslan’ın kliniğini tercih edebilirsiniz. Hastaların konforlu ve güvenli bir tedavi geçirmesi için planlanan merkezler sayesinde diş sorunları kısa sürede çözüme kavuşuyor. Aynı zamanda tecrübeli kadrosuyla da yediden yetmişe her diş ve dişeti tedavisinde tedavi uygulamaktadır. Özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen gülüş tasarımı ve zirkonyum kaplama için de Dt. Ömer Karaaslan’ın klinikleri tercih edilebiliyor.

Dt. Laçin Berber – İstanbul Diş Hekimi

Dişeti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Periodontist Laçin Berber, İstanbul’daki kliniğinde hizmet veriyor. Dt. Laçin Berber, yüksek teknoloji ekipmanları ve gelişmiş tedavi yöntemleriyle en iyi diş doktoru listesinde yer almaktadır. Dr. Med. Dent. Laçin Berber, ulusal ve uluslararası düzenlenen kongrelere katılmış ve çeşitli dergilerde makalelerini yayınlamıştır. Diş eti estetiği, ortodonti, estetik diş hekimliği ve periodontoloji alanlarında tedavi gerçekleştirmektedir. İstanbul / Nişantaşı’ndaki kliniğinde hizmet veren Dt. Laçin Berber, yurtiçi ve yurtdışından gelen hastaları için gelişmiş tedavi yöntemleri uyguluyor.

En İyi Diş Hekimi Nasıl Bulunur?

Ağız ve diş sağlığı, genel beden sağlığınızı doğrudan etkileyen sebeplerden biridir. Tedavi edilmeyen küçük sorunlar, ilerleyen dönemlerde daha büyük hastalıklara yol açabilir. Bu gibi olumsuz durumla karşılaşmamak için en iyi diş hekimi tercihinizi doğru yönde yapmalısınız. En iyi diş hekimi, ağız ve diş sağlığınız için gerekli olan tüm tedavileri yürütürken gereksiz işlemlerden kaçınır. Üstelik neredeyse çocukluk döneminden itibaren herkesin iyi bir diş doktoruna olan ihtiyacı yadsınamaz. Bu nedenle dişlerinizde herhangi bir sorun yoksa bile 6 ayda bir kontrole gidebileceğiniz bir hekiminiz olmalıdır.

En iyi diş hekimi seçiminde en önemli faktör mesleki tecrübesi ve kariyeridir. Türkiye’nin en iyi diş hastaneleri genellikle alanında uzman ve tecrübeli bir kadroya sahiptir. Ayrıca birçok diş hekimi, kendi kliniğinde hizmet vermeyi tercih etmektedir.

Sağlığınız için en iyi diş hekimi seçiminde şu konulara dikkat edin:

 • Diş hekimi, uzmanlık alanında kendini geliştirmeli ve makale, kongre, üye olduğu dernek vb. konularla kendini kanıtlamalıdır,
 • Tedavi öncesi ve sonrasında acil durumlar için ulaşılabilir olmalıdır,
 • Güçlü bir iletişim becerisine sahip olmalı ve her hastasına aynı ilgiyle yaklaşmalıdır,
 • Etik kurallara dikkat etmeli ve hasta haklarını gözetmelidir,
 • Hastasının ihtiyaçlarını dinlemeli ve profesyonel görüşüyle ihtiyaca yönelik tedavi planlamalarını uygulamalıdır.

Türkiye’nin en iyi diş hekimleri hasta ile kurduğu güçlü iletişim ve kişiye özel tedavi planlamaları ile dünyanın farklı ülkelerinden de hasta ağırlamaktadır.

Diş Hastanesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde diş hekimi ve diş hastanesi sayısı artış gösterse de en iyisini bulmak oldukça zordur. En iyi diş hastaneleri genellikle uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Veya diş hastanesinin kurucusu mesleki tecrübesiyle ön plana çıkmaktadır. Bu durumda hastaya güvenli ve konforlu bir tedavi süreci planlanacaktır.

En iyi diş hastanesi ile tedavinizi tamamlamak istiyorsanız, şu konulara dikkat edebilirsiniz:

 • Tanı ve tedavi yöntemlerinde kişiye özel tek kullanımlık medikal aletler tercih edilmelidir,
 • Randevu planlamaları hastanın müsaitlik takvimi içerisinde ve doktor görüşüne göre belirlenmelidir,
 • Tedavi planlamaları bilimsel bilgiler ve gelişmelerin ışığında düzenlenmelidir,
 • Özellikle çocuk veya zihinsel, bedensel hastalar için özel ilgi gösterilmelidir,
 • Her hasta için ayrı bir tedavi planlanmalı ancak her hasta için aynı ilgi ve güleryüz sağlanmalıdır,
 • Hastalar, randevusunu beklerken konforlu ve güvenli hissetmelidir.

En iyi diş hastanesi seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir konuda hasta yorumlarıdır. Arkadaş, eş dost tavsiyelerine ek olarak internet araştırmalarıyla da kendiniz için en iyi diş hekimini bulabilirsiniz.

Paylaş