Duyarlı Youtuber, Feyza’ya Umut Oldu

 Duyarlı Youtuber, Feyza’ya Umut Oldu
Okunuyor Duyarlı Youtuber, Feyza’ya Umut Oldu

Youtube ve Twitch isimli platformlarda yayınlar yapan Mete Özbey ismindeki Youtuber, Easter GamersTv  isimli kanalında oyun videoları yayınlıyordu. Temiz üslubu ve hikayeyi izleyicilerine adeta yaşarcasına aktarmasıyla ünlü olan Özbey, bundan altı ay önce bir videosunda 20 yaşındaki Feyza’dan bahsetti. İşte haberimizin hikayesi de buradan geliyor.

Mete Özbey, ”bugün mutlu etme sırası bizde” dediği bu videosunda, Feyza’nın kas zayıflığı hastası olduğundan ve tedavisi için ona yardımcı olacağından bahsetti. Feyza ile kayınvalidesi aracılığıyla tanıştığını söyleyen Özbey, ”eğer Feyza’ya yardımcı olabilirsek, bu gibi projelere sık sık destek olacağız. Feyza ile başlayıp diğer bütün arkadaşlarımıza da yardımcı olacağız” demişti.

Ardından Feyza’nın ailesinin hesap bilgilerini ve hastanenin hesap bilgilerini 783 bin abonesine bildirdi. Mete Özbey ek olarak,  Twitch  platformunda 24.04.2018 tarihinde yaptığı yayının tüm gelirlerini de Feyza’ya bağışlayacağını duyurmuştu.

Takipçilerinin de desteğiyle, dün (19.10.2018) tarihinde yayınladığı bu video ile mutlu sona ulaştıklarını açıkladı. Feyza’nın bugünkü sağlığına kavuşması için her bir dozu 19 bin ₺ olan altı doz ilaç alınmış ve tüm ilaçlar kullanılmıştı. Feyza artık ayakta durabiliyor, yürüyebiliyor. Mete Özbey yeni videosunda, Feyza’nın daha da iyiye gitmesi için tedavisi devam ediyor. Bu süreçte de destek olmak için valilik onaylı bir hesap numarası duyurdu. Bu hesap numarası ile takipçilerinin Feyza’ya destek olabileceğinin haberini verdi.

Feyza konuyla ilgili şunları söyledi:

Ben başta Mete ağabeye, sonra sizlere çok teşekkür ederim. Özellikle vurgu yapmak istiyorum, Çaysıyan Kızlara (Mete Özbey’in sevenlerinden oluşan bir grup) teşekkür ederim.  Bu yolda, beni ikinci dozda tanıdılar, ama yanımdan hiç eksik olmadılar. Maddi manevi destek oldular, manevi destek benim için daha önemliydi. Çünkü tedavi yorucu, burada benim moralim önemliydi. Eskiden Mete ağabeyi izleyerek eğleniyordum, şimdi arkadaşlıklar edindim, bir sürü dost edindim. Bunun için ayrıca mutluyum

Feyza, kendi tedavi sürecinin başarılı olmasının ardından hastanesinin de artık yeni hastalara hızlıca almaya başladığını söyledi. Feyza’nın tedavisinin başarısı hem diğer hastalara hem de doktorlara umut oldu.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın