Dört Büyüklerin Formaları Afrika’da!

 Dört Büyüklerin Formaları Afrika’da!
Okunuyor Dört Büyüklerin Formaları Afrika’da!

Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği, “Formam Afrika’ya” sloganı ile hayırseverlerin gönderdiği lisanslı Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere Türk futbol takımlarının formalarını Afrikalı çocuklara ulaştırıyor. Hayırseverlerin yolladığı lisanslı formalar ile takımlar kuran Afrikalı çocuklar futbol müsabakaları gerçekleştiriyor.

Projeyi sosyal medyadan başlattıklarını belirten Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Turgut Tunç şunları söyledi:

Formaları dağıttığımızda elimizde 4 büyük futbol takımının forması vardı. Orada, ‘Fenerbahçe, cim bom bom, Beşiktaş ve Bize her yer Trabzon’ diyen Afrikalı çocukların videolarını çektik. Bu bizler için onur ve gurur verici bir duygudur. Bizler bu duyguyu yaşamaya, yaşatmaya çalışıyoruz. Çünkü Türkiye beklenen, Türkiye özlenen ve Türkiye umudun adıdır. Zor durumda olan bir çok coğrafyada bayrağımızı görüp boynumuza sarılanlara tanık oluyoruz. Bu gururu ve sevinci tarif edemiyorum. Hayırseverlerin mutlaka imkanları çerçevesinde o bölgeleri ziyaret etmelerini rica ediyorum. Lütfen oralara gidin, onlarla kucaklaşın. Renklerin kardeşliği hayat bulsun.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın