Doktor ve Hemşirelerimize Sahip Çıkalım

 Doktor ve Hemşirelerimize Sahip Çıkalım
Okunuyor Doktor ve Hemşirelerimize Sahip Çıkalım

Kaliforniya’da bir restorant, insanların evinde kaldığı bu süreçte yaratıcı bir fikirlere satışlarına devam ediyor. Restorant bu dönemde koronavirüsle savaşan sağlık çalışanlarını hedef almış durumda.

Stanford Mall’daki Tootsie’s restorantı yerel hastanelerdeki doktor ve hemşirelere özel paket servis yapıyor. Tootsie’s restorantın sahibi Rocco Scordella mart ayı başında başlattığı “doktor ve hemşirelerimize sahip çıkalım” programıyla bölgedeki hastanelere 2 binden fazla yemek servis ettiklerini söylüyor.

“Üstelik sadece ilk gün tam 750 sipariş isteği aldık, şok oldum! Normal zamandan bile daha yoğun olacağımızı anladım. Bu kadar yoğun ihtiyacı olan bir topluluğa hizmet vermek çok sevindiridi.” diye ekliyor Scordella.

Scordella bu yolla sadece hastanelerde koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına değil, aynı zamanda işyeri kapanıp işsiz kalan bir çok işçiye de yardım ediyor. Artan talepler karşısında geçici işçiler kiralayıp onlara da bu dönemde iş imkanı sağlamış oluyor.

Tootsie’s sahibi Rocco Scordella kendi başlattığı “doktor ve hemşirelerimize sahip çıkalım” kampanyasına dünya çapında da katılım olmasını umuyor.

Paylaş