Diziler De Korona İle Mücadele Ediyor

 Diziler De Korona İle Mücadele Ediyor
Okunuyor Diziler De Korona İle Mücadele Ediyor

Dünya üzerinde medikal konulu bir çok dizi ve filmde sağlık çalışanları oyuncular olsa da ekipmanları gerçek. Fakat şu günlerde bazı yapımcılar ekipmanlarını COVID-19 virüsüyle mücadele eden hastanelere ve itfaiyelere bağışlıyor.

Ontario İtfaiyesi, bu hafta başında “Station 19” isimli tv programının hediye ettiği koruyucu maskeleri kameralara tutan itfaiye erlerinin fotoğrafını instagramda paylaştı. Aynı şekilde “Grey’s Anatomy” dizisinin medikal ürünlerinin de Los Angeles’taki hastanelere bağışlandığı bildirildi.

İki dizinin de yayın sorumlusu olan Krista Vernoff, “Depolanmış eldiven, elbise ve maskelerimiz olduğu için çok şanslıyız. Onları gerekli yerlere bağışlayıp bu süre boyunca evde kalarak bize düşen görevi yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

TV Guide’ın haberine göre Vancouver’da çekilen “The Good Doctor” dizisi de açıklanmayan sayıda medikal ürünü gerekli hastane ve kurumlara ulaştırmak için yerel yönetimle beraber hareket ediyor.

Ayrıca Atlanta’da çekilen “The Resident” dizisi de bir yığın eldiven, elbise ve yüz maskesini Grady Memorial Hospital hastanesine bağışlamış durumda. Hastane doktorlarından Dr. Karen Law dizi ekibine teşekkür etmek için instagramda bir post yayınladı ve yüzlerce beğeni aldı.

Dünyadaki herkesin bu güzel insanlar kadar bilinçli olduğunu görmek dileğiyle. Kendimizi düşünmesek bile virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımız, diğer görevliler ve yaşlılarımız için #evdekal

Paylaş