• Ana Sayfa
  • Spor
  • Çocuklar Kanoyla Tanıştı, Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaştı

Çocuklar Kanoyla Tanıştı, Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaştı

 Çocuklar Kanoyla Tanıştı, Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaştı
Okunuyor Çocuklar Kanoyla Tanıştı, Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaştı

Şanlıurfa Bozova Belediyesi’nin kano takımı, aldığı başarılarla adından söz ettiriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Ocak 2017’de belediye başkanlığına vekaleten görevlendirilen Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker ve ekibi, birbirinden önemli hizmetlere imza attı.


Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesini sağlayan Göker’in girişimleriyle bir yıl önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü eğitmenleri Atatürk Barajı’nda çocuklara kano eğitimi vermeye başladı.

Çoğunun daha önce ismini dahi bilmediği bu sporu kısa sürede öğrenen çocuklar, bu sayede Türkiye’ye açılmanın mutluluğunu yaşıyor.

Takımın kurulmasının ardından geçen bir yıllık sürede takım halinde üçüncü olan Bozovalı çocuklar, bireysel kategorilerde de çeşitli dereceler elde etti.

Yaklaşık 90 çocuğun eğitim aldığı takım, Eskişehir’de Türkiye Kano Federasyonu tarafından düzenlenecek Kano Türkiye Kupası yarışlarına hazırlanıyor. Bozova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zekeriya Göker, belediyeyi devraldıktan sonra ilçede çocuklara yönelik sadece bir spor kulübünün faaliyet gösterdiğini, bunu artırmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın