Burdur’dan Hakkari İlkokuluna 20 Koli Kitap ve Kırtasiye Malzemesi

 Burdur’dan Hakkari İlkokuluna 20 Koli Kitap ve Kırtasiye Malzemesi
Okunuyor Burdur’dan Hakkari İlkokuluna 20 Koli Kitap ve Kırtasiye Malzemesi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Burdur esnafı, Burdur Belediyesi ve Gençlik Merkezinden temin ettikleri toplamda 20 koli olan kitap ve kırtasiye malzemelerini Hakkari Yüksekova Adaklı Köyü Kütüphanesi’ne gönderdi.

 

Üniversitenin rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü son sınıf öğrencilerinden Bayram Kendirli konu hakkında şöyle konuştu:

Sosyal medyada Hakkari Yüksekova İlçesi Adaklı Köyü İlkokulunda kütüphane kurulduğu ve kitap ihtiyacı olduğuna dair bir paylaşım gördük. Okul psikolojik danışmanı Uğur Hoca ile iletişime geçerek öğrencilerin kitaplara, kırtasiye malzemelerine ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Ders hocamız Mehmet Ali Çakır’la birlikte bu çalışmamızı başlattık. Bu çalışma kapsamında 4 Kasım’da yapılan KPSS’ye giren adayların sınav çıkışında kalemlerini aldık. Burdur Belediyesi’nden, Burdur esnafından kitap ve kırtasiye temin ettik. Toplamda 20 koliyi buldu. Bizlere destek olan Burdur Belediyesi, Burdur Gençlik Merkezi, Burdur esnaflarına teşekkür ediyoruz. İnsanlara yardım etmek istiyorsanız mesafelerin hiçbir önemi yok. Yeter ki vicdanımızda hissedelim” 

 

Paylaş
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın