Bir Yardım Kampanyası Daha

 Bir Yardım Kampanyası Daha
Okunuyor Bir Yardım Kampanyası Daha

Amerika’da koronavirüsten (COVID-19) etkilenen sektörler arasında en kötü durumda olanlardan bar ve restorantlar için “hediye kartları” toplanıyor. Hayranları en sevdikleri mekanların kartlarını alarak onları ayakta tutmaya çalışıyor.

Sevgiye ve desteğe ihtiyaç duyan bir diğer topluluksa, vardiya saatlerinin çok çok üzerinde çalışan doktorlar ve hemşireler. Kaliforniya’da yaratıcı bir restorant, Stanford Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarına yiyecek servisi verebilmek adına iki gruptan oluşan bir servis ekibi kurdu. Bu o kadar iyi bir fikirdi ki, aynı zamanda iş arayan bir çok kişiye de istihdam sağlamış oldular.

New Jersey’de iki kardeş 16 yaşındaki Drew ve 13 yaşındaki Heather Paglia, sağlık çalışanları ve küçük işletmelere destek olmak adına bir fikir geliştirdiler. Fikirleri için GoFundMe kampanyası başlatan ikili, topladıkları bağışlarla yiyecek ve “hediye kartı” alarak hem yemeğe ihtiyacı olanlara yemek hem de küçük işletmelere destek sağlıyorlar.

Yerel bir hastane olan CentraState de bu hediye kartlarından alan yardımsever kuruluşlardan. Yemek kartları karşılığında taburcu olan hastalarının evde kalmaları için onlara yemek gönderiyorlar.

Bu iki zeki kardeş kampanya başladığından beri $2.250 dolardan fazla bağış toplamışlar. $20.000 dolar hedefine ulaşmak için de bağışların devam etmesini umuyorlar.

Paylaş